- Hoşgeldiniz

Arnavutköy Firma Rehberi

Sitemizde Toplam 278 Firma, 110 Haber, 3 Ürün ve 17 İlan Bulunuyor.

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

FİRMALARDAN HABERLER

Arnavutköy Kadın Girişimciler Derneği Kuruldu

Ana Sayfa » Haberler » Arnavutköy Kadın Girişimciler Derneği Kuruldu

Arnavutköy’de Kadın Girişimciler Derneği kuruldu. Derneğin başkanlığına Dürümcü Musa olarak bilinen Musa Uçar’ın eşi Nuriye Uçar seçildi. Arnavutköy Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Nuriye Uçar dernek hakkında bilgi verdi.

Derneğin en önemli amacının kadınların sesini duyurmak olduğunu belirten Nuriye Uçar, “Yardıma ihtiyacı olan kendi kabuğuna çekilmiş, eşi rahatsız, kendi rahatsız, çocukları rahatsız olan o kadar çok bayan var ki öncelikle onların sesi olmak istiyoruz” dedi.

 

“Kadınlara girişimlerinde destek olacağız”
Dernek olarak bayanların girişimlerinde destek olacaklarını ifade eden Başkan Nuriye Uçar, “Bayanların başarabileceği mantıklı olan bütün girişimlerde destek olacağız. Sosyal faaliyetler, oturumlar, toplantılar, düzenleyerek kadınlarımızla bir araya geleceğiz ve onlarında önerilerini alarak çalışmalarımızı yapacağız. Çalışan kadınlarımızın çocukları için bir kreş yapılabilir. Sabah kadınlar çocuklarını kreşe bırakabilir akşam işten çıkınca çocuğunu alıp evine gidebilir. Çok güzel projelerimiz var birkaç tane böyle örneklerimiz var, bizim niyetimiz bunları ön plana getirmek. Dernek olarak çocukların oyun oynadığı park bahçe gibi yerlerin sorunları var. Buralarda uyuşturucu gibi konularda mücadele edeceğiz ve önlemler alınmasını sağlayacağız. Gerekirse yetkili makamlara, mercilere taşıyacağız ve güvenlik koyulması noktasında girişimlerde bulunacağız. Örneğin çocukların telefon bağımlılıkları var bunları aşmak için çalışmalar yapacağız. Çocuğunun bağımlı olduğunu bilip bunu dile getiremeyen bayanlar var. Bu bayanlara cesaret verip çocukların tedavi edilmesini sağlayacağız. Aynı şekilde çocuğunun bağımlı olduğunu bilmeyen, bunu fark etmeyen bayanlarımız var. Gerekirse bu konularda bilgilendirici programlar, toplantılar düzenleyeceğiz. Eğitim konusunda öğrencilere burs desteği sağlayacağız” diye konuştu.

Nuriye Uçar Arnavutköy Kadın Girişimciler Derneği başkanlığına seçildi

“Çözüm üretmeye çalışacağız”
Derneğin tüm bayanları kapsadığını vurgulayan Nuriye Uçar, “Dernek sadece girişimci kadınları değil ev hanımlarını da kapsayacak. Bayanlardan bize fikir verin diyeceğiz çok güzel fikirleri olan arkadaşlar var. Sadece esnaf bayanların değil, fabrikada çalışan bayanlardan, ev hanımlarına kadar, evlere temizliği giden bayanlara kadar tüm kadınların sesi olacağız. Derneğimizdeki bayanların hepsinin değişik konularda sıkıntıları var. Bu konuların hepsi teker teker güdeme gelecek ve çözüm üretmeye çalışacağız. Öncelikle Arnavutköy’deki bayanlar olarak kendi sorunlarımızı çözdükten sonra ve dernek olarak kalkındıktan sonra çevreye açılarak oradaki bayanlarımıza da destek olmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

24 Mart 2018 tarihinde eklenmiş ve 1.478 kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Arnavutköy Rehber